Taşbina ve Beton dan ‘TrajiKomik’ açıklamalar

Taşbina ve Beton dan ‘TrajiKomik’ açıklamalar
Taşbina ve Beton dan ‘TrajiKomik’ açıklamalar

Gazetemizde Çarşamba gün manşetten yayınlanan  Canlı Belge Müteahhit Halil İbrahim Çalış konuştu: ’ Başefendi çek vermessen ihale alamassın dedi’ başlıklı haberden 1 gün sonra yani dün akşam Taş binadan cevap geldi. Taş Binadan gelen imzasız açıklamada  sözde belediye aleyhine kara propaganda ve iftira kampanyasına bir halka daha eklendiği iddia ediliyor. İhalelere tesir etme tavrı olmadığı ileri sürülerek bahse konu çek ya da çeklerin ne olduğu da taraflarınca anlaşılamadığı şeklinde beyanda bulunmuşlar. Çorum belediye ne demiş: ‘ Tarafımıza iftira atılıyor. Yani tarafımıza İftira atılıyor derken asıl İftirayı atan siz olmayasınız. TV. ve ajans muhabirliği de yapmış birisi olarak Kulakıklığı takdım dakikalarca ses kaydını dinledim. İşitme problemi olmayan birisi de dinlediğinde İftira atılmadığı kanaatına varabilir.. Konuya binayen taraf ayrımı yapmadan ‘ Kim iftira atıyorsa hatta yalan söylüyor ise Namerttir.  Peki neden Başefendi bizzat basın toplantısı yaparak gerekirse kendisine soru sorma imkanı tanıyacak kadar şeffaf bir basın toplantısı düzelemiyor da 1 gün rötarlı olarak acele ve acemice yazılmış imzasız bir açıklama gönderiliyor?

 

Flaş.. Flaş.. Başefendi ortaklıkdan vazcaymış

 

Taş binadan gelen Elektro posta dan sonra Serra Beton adına konu başlangıcından 1 ay sonra Gazi Yiğit imzalı açıklama geldi.. Diyor ki,’ Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, şirketimizin Çorum belediyesi ile bir kuruşluk dahi alış verişi olmamıştır. Hiçbir kamu işine teklif vermişliğimiz yoktur.’ Deniyor. Zaten iddialar Beton firmasından belediyenin ya da kamu kurumlarının direk beton alımları ilgili değildir. Söz konusu iddialar: ‘Belediye den ihale ve iş alanlara Nüfuz kullanılarak buradan beton alınması noktasında telkinde bulunulması yönündedir.. Şimdi sıkı durun Çifte standardın belgesine sizde şahit olun : Elektronik Posta dan gelen açıklamada deniyor ki:’ Ayrıca şunu da  kamuoyuna arz etmek isteriz ki Belediye Başkanımızın şirketimizle doğrudan veya dolaylı hiçbir ilgisi yoktur’ deniyor. Haydaaaa Başefendi 23 Kasım 2011 Çarşamba gün yaptığı açıklamada ne demişti:’ Beton Şirketine Ortaklığım var’demişti. Şimdi sormak lazım: ‘Hanginiz neden yalan söylüyor?’ Peki kardeşim 23 gündür nerdeydin bu açıklama için.. Şimdi kafalar karıştı Başefendi ortak mı değil mi son kararınızı verin de yol çizgimiz yamuk, yumuk değil, düz çizgi olsun. Bu arada başka konuşmak isteyen müteahhit ve bir iş adamı daha var. Diğer yandan muhtemelen belediye içerisinden gazetemize ulaşan isimsiz zarfda yer alan bilgi iddiaları da çok önem arz ediyor. Bir iş adamı diyor ki: ‘ Bu konular adına mutlaka Müfettişler gelmelidir. Gerek Belediye meclis kararları gerekse imar ve ruhsat konularında ayrıntılı inceleme yapılması gerektiğini belirterek,’  Bu konuda sayın valimiz müfettiş talep etmişmidir diye de soruluyor!

 

Bugün Tüm yerel gazetelere iyi bakın!

 

Gerek Taşbina dan gerekse Serra Beton dan gelen Elektronik Posta açıklamaları Bugün hangi gazetelerin çanak manşeti ya da başlığı olacak iyi bakmak lazım. Acaba kaç gazete Başefendi’nin daha önce ‘ Beton Şirketine Ortaklığım var’ dediğini hatırlayarak, ‘ Çifte standart açıklamanın sebebini sorgulayabilecek! Yoksa yapılan açıklamaya ‘Çanak’ olup Ankara Postasına zarf olacak. Böyle bir iddianın geçerliliği söz konusu olursa Tek Yıldız’ın aynı zarfa girmeyeceği kesindir.  Uzun İnce bir yoldayız..

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz