Kuaförler yarıştı

Kuaförler yarıştı
Kuaförler yarıştı

Şehit Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi’nde ‘Saç Şekillendirme Yarışması’ yapıldı.
Yarışma sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Törene Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Milli Eğitim Şube Müdürü Şule Toksoy, Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Ünlü, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, Oda Başkanları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Program Okul Müdürü Doğan Uyar’ın açılış konuşması ile başladı.
Uyar konuşmasında, “Asrımız ve gelecek asır herkesi kendi konumunda kabul edebilecek, herkesi sevebilecek, saygıda kusur etmeyecek insanların asrı
olacaktır. Eğer bizler bugün bu gençlerimizi ve çocuklarımızı sadece belli
okullarda okuyan değil, en alttan en üste kadar bütün çocuklarımızı gelecek
günlere göre hazırlayamazsak bir kısmını kaybetmiş olacağız” dedi.
ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ise konuşmasında çırak ve usta yetiştirilmesi konusunda okul eğitiminin önemini belirtirek, “Bizim asıl şah damarımız burasıdır” dedi.
Kılıç, “Bizler kendimizi sürekli neler yapabiliriz esnaflarımızı nasıl daha iyi yerlere getirebiliriz diye sürekli sorguluyoruz. Maalesef şuanda her caddede sokakta aynı firmanın birden çok marketi açılmakta. Bunu önlemini almamız gerekiyor. Ticaret liselerimiz önem arz ediyor ve çıraklarımızın ustalarımızın muhakkak eğitimli olması gerekiyor. Bu toprakla su gibidir” şeklinde konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Aytegin Girgin ise konuşmasında “Toplumu oluşturan bir çok unsur vardır. Esnaflarımızın güçlü oluşu şehrimizin ve ülkemizin de güçlü olması demektir. Kendimizi sürekli yenilememiz gerekiyor. Bizler kurum olarak sürekli esnaflarımızın yanındayız” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Bayan Kuaförleri dalında Fadime Demirtaş, Erkek Berber dalında Mustafa Aktaş birinci, Bayan Kuaförleri dalında ikinci Sibel Aykaç, Erkekler Berber dalında ikinci Mikail Ünal, Bayan Kuaförleri dalında üçüncü Gamze Soba, Erkekler Berber dalında üçüncü Cengiz Uysal oldu. Kubilay Kaan YÜCEL

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN