İHL Geleneksel Keşkek Günü’nde Buluştu

İHL Geleneksel Keşkek Günü’nde Buluştu
İHL Geleneksel Keşkek Günü’nde Buluştu

Çorum İmam Hatip Lisesi mezunları “Geleneksel Keşkek Günü”nde buluştu.

\r\n

İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapılan Keşkek Günü’ne Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Ordu Valisi hemşehrimiz İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklı, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer,  Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Erol Kavuncu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Söngüt, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç’ın yanı sıra çok sayıda İmam Hatip Lisesi mezunları katıldı.

\r\n

\

\r\n

Program öncesi Mehter Takımı’nın gösterisi büyük ilgi gördü. Program Fatih Kılıçoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlarken, program kapsamında Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Ordu Valisi hemşehrimiz İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklı, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Çorum İmam Hatip Lisesi’nin ilk mezunlarından Muzaffer Ayar ve İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Dönem Başkanı Ayhan Boyraz, birer konuşma yaptı.

\r\n

\

\r\n

BOYRAZ, “KIZLAR İÇİNDE FEN VE SOSYAL AĞIRLIKLI OKUL İSTİYORUZ”

\r\n

Açılış konuşmasını yapan İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Dönem Başkanı Ayhan Boyraz, İmam Hatiplilerin 100 yılı geçkin mazisine rağmen bir değil birkaç kez örselenen ötekileştirilen, milletin kendi imkanlarıyla yaptığı okulları devlet eliyle kapatılan bir eğitim yuvasının, bir toplumun ve memleketin öz evlatları olduklarını söyledi.

\r\n

Çorum’da Hayrettin Karaman Külliyesi’nde Fen ve Sosyal Bilimler ağırlıklı Erkek İmam Hatip Lisesi’nin olduğunun altını çizen Boyraz, kızlar içinde Fen ve Sosyal Bilimler ağırlıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi yaptırılmasını istedi.

\r\n

\

\r\n

KIR, “10 BİN 300 ÖĞRENCİMİZ VAR”

\r\n

Çorum’da 4 İmam Hatip Lisesi ve 10 İmam Hatip Ortaokulu olduğunu belirten Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Kır, “Çorum’da il olarak 30 Bin İmam Hatip Ortaokulu, 19 İmam Hatip Lisesi olmak üzere toplam 10 bin 300 öğrencimiz mevcuttur. Bu sayı halkımızın teveccühü ile giderek artacağına inanıyoruz” dedi.

\r\n

Kır, İmam Hatip okulları olarak geleceğe yön verecek, medeniyetlerin kurulmasına öncülük edecek, öncü kuşaklar yetiştirmeye devam edeceklerini söyledi.

\r\n

\

\r\n

KÜLCÜ, “DEVLET UZUN SÜRE İMAM HATİPLİLERİ SEVMEDİ”

\r\n

İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’ne İmam Hatiplileri buluşturdukları için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, devletin öğretmen maaşlarının dışında hiçbir harcama yapmadığı İmam Hatip okullarının bu zamana kadar vatandaşın yaptığı yardımlar ve sadakalar ile geldiğini söyledi.

\r\n

Devletin uzun bir süre İmam Hatip okullarını sevmediğini vurgulayan Külcü, “ İmam Hatip okullarını yok olması ve kurtulması gereken yerler olarak gördüler. İmam Hatip neslini arkası kesilmesi gereken nesiller olarak gördüler. Ama şükürler olsun bu devletin ve milletin itibarını yine bu okullardan yetişmiş yiğitler verdi” dedi.

\r\n

MAZLUMLARIN TEK BEKLENTİSİ OLDUĞU ÜLKE TÜRKİYEDİR

\r\n

Mazlum milletlerin beklentisi olduğu tek ülkenin Türkiye olduğunu kaydeden Külcü, bunun için de İmam Hatiplilerin çok çalışması gerektiğini belirtti.

\r\n

\

\r\n

YILDIRIM, ” İMAM HATİP MEZUNU DEĞİLİM”

\r\n

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım konuşmasında İmam Hatip mezunu olmadığını ama bunun hazzını her zaman yaşadığını söyledi.

\r\n

Hayatının en iyi dönemlerinin İmam Hatip okullarında öğretmenlik yaptığı yıllar olduğunu açıklayan Yıldırım, bu tür organizasyonlar ile İmam Hatipliler ile bir araya geldiklerini, İmam Hatip ruhunu yaşayarak mazlumun yanında olduklarını ve Çorum’un ufkunun açıldığını kaydetti.

\r\n

\

\r\n

Necmi Şamlı’nın isminin Çorum’da yapılacak bir okula verilmesini isteyen AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklı, “Çorum İmam Hatip Okullarının en sıkıntılı yıllarında köy köy gezerek buralardan topladığı buğdaylar ve yardımlar ile okulların ayakta kalmasını sağlamıştır” dedi.

\r\n

Osman Duman ile Necmi Şamlı hocaların İmam hatip Okullarının ayakta durması için çok şeyler yaptığını belirten Kıyıklı, İmam Hatiplilerden geçmişi unutmadan geleceğe yürümelerini istedi.

\r\n

KIYIKLI, “PAYLAŞMA VE BİRLEŞME DUYGULARIMIZ AZ”

\r\n

İmam Hatip mezunlarının paylaşma ve birleşme duygularının az olduğunu söyleyen Kıyıklı, İmam Hatip mezunlarının kendine yakın dernekler ve vakıflara üye olarak, destek olmaları gerektiğine vurgu yaptı.

\r\n

YETERLİ KALABALIK SAĞLANMADI

\r\n

Keşkek gününe katılımın az olduğunu kaydeden Kıyıklı, katılanlardan bir daha ki keşkek gününe çoluk ve çocukları ile gelinerek İmam Hatip bahçesini panayıra çevirmelerini istedi.

\r\n

\

\r\n

BALKANLIOĞLU, “İHL VE ÇORUM’UN MİSYONUNU HER ZAMAN TAŞIDIM”

\r\n

Bu organizasyonlar ile mezun oldukları arkadaşları ile bir araya geldiklerini belirten Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, her zaman mezun olduğu okulun ve memleketi Çorum’un misyonuna sahip olduğunu kaydetti.

\r\n

\

\r\n

KILIÇ, “ÇANAKKALE RUHUNU TAŞIYAN NESİL YETİŞTİRİLSİN”

\r\n

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç ise konuşmasında Üniversitelerden Çanakkale ruhuna sahip öğrenciler ve nesiller yetiştirmelerini istedi.

\r\n

Program sonunda temsili diploma töreni ve hediye takdimi yapıldı.

\r\n

\ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \ \

Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN