“GENÇLERLE MATEMATİĞİN SİHİRLİ DÜNYASINA YOLCULUK” PROJESİ TAMAM

“GENÇLERLE MATEMATİĞİN SİHİRLİ DÜNYASINA YOLCULUK” PROJESİ TAMAM
“GENÇLERLE MATEMATİĞİN SİHİRLİ DÜNYASINA YOLCULUK” PROJESİ TAMAM

Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nün düzenlediği ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen "Gençlerle Matematiğin Sihirli Dünyasına Yolculuk" adlı proje Çorum il merkezi ve ilçelerinde eğitim-öğretim görmekte olan lise öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İlçe merkezlerinde eğitim-öğretim gören gençlerin şehir merkezindeki arkadaşlarıyla bir araya gelmeleri, kız öğrencilerin matematik alanında daha fazla desteklenmeleri ve işitme engelli öğrencilerin etkinliklere katılarak kendilerini ifade etme fırsatı bulabilmeleri amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında okul ziyaretleri, "II. Liselerarası Matematik ve Zeka Oyunları Yarışması" ile "Temel Fıkralarıyla Matematik" isimli konferans düzenlendi.
Projenin kapanış toplantısında ODTÜ Öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Doğanaksoy tarafından verilen ve çok sayıda öğrencinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen "Temel Fıkralarıyla Matematik" konferansı sonrasında yarışmada dereceye giren Çorum Fen Lisesi’nden 1. Burak Güler, Çorum Fen Lisesi’nden 2. Abdülvahit Baydar ve Özel Samanyolu Anadolu Öğretmen Lisesi’nden 3. Bedriye Sena Aykul’ a madalyaları ve ödülleri takdim edildi.
Program sonunda; matematiğe ve bilime olan ilginin yaygınlaştırılması amacıyla toplumsal sorumluluk ve görev bilinciyle hareket eden ve bu çerçevedeki ihtiyaçları göz önünde bulunduran Matematik Bölümü öğretim elemanları, geleceğin sigortası olan gençleri bilinçlendirmek ve onlarla bütünleşebilmek adına gerçekleştirmiş oldukları "Gençlerle Matematiğin Sihirli Dünyasına Yolculuk" isimli projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN