Fen Lisesi öğrencisinin Edebiyat başarısı

Fen Lisesi öğrencisinin Edebiyat başarısı
Fen Lisesi öğrencisinin Edebiyat başarısı

TBMM’nin 90. kuruluş yılı etkinliği kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında İl birincisi seçilen Tilbe Gocuklu Vali Nurullah Çakır’ı ziyaret etti.
Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Çorum Fen Lisesi Müdürü Süleyman Atcıoğlu ve Edebiyat Öğretmeni Sabri Salman’da katıldı.
Vali Nurullah Çakır, TBMM’nin açılışının 90. yılı etkinlikleri kapsamında ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmasında Çorum birincisi seçilen, Çorum Fen Lisesi öğrencisi Tilbe Gocuklu’yu bu büyük başarısından dolayı tebrik etti.
Öğrencilerin çevreden gerekli ilgi ve desteği gördüğü taktirde, farklı yeteneklerini de ön plana çıkararak, başarıya ulaşabileceğinin altını çizen Vali Nurullah Çakır, bunun en güzel örneği olarak Tilbe Gocuklu’yu gösterdi.
Vali Çakır, “Fen ve teknoloji yuvası olan Fen Liselerinden de Edebiyatçı çıkabilir” diyerek başarılı öğrenciye kitap hediye etti.
TBMM’nin davetlisi olarak Ankara’ya giderek, ödülünü TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in elinden alan ve bu başarıyı yakalamasında Edebiyat Öğretmeni Sabri Salman’ın büyük desteği olduğunu söyleyen Tilbe Gocuklu ise bu süreç içerisindeki duygularını ve izlenimlerini şöyle ifade etti.
“Hayatımın ilklerini yaşadım o gezide. İlk defa Meclise gittim. İlk defa demokrasinin has kokusunu tattım ve ilk defa 81 ilden can kucakladım. Her şeyden önce bu vatanın evladı olmanın gururunu bir kez daha tattım. Birbirinden güzel insanlarla sohbet ederek gerçek anlamda düşüncelerimi paylaşabilme şansına eriştim ve bu esnada Ankara’nın birbirinden güzel yerlerini gezerek Başkentin keyfini çıkardım. Geleceğim ile ilgili kararlar belirledim bu gezide ve bu vatan için çalışma isteğimi, şevkimi gün geçtikçe arttırdım. Bir öğrenci olarak yalnız olmadığımı ve benim gibi birçok arkadaşım olduğunu fark ettim ve mükemmel dostluklar kurdum. Devlet büyüklerimle tanıştım, en önemlisi TBMM’ye gittim ve Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Ali Şahin ile tanışma fırsatı buldum. Tek kelimeyle harika günler geçirdim.”
Vali Çakır, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gocuklu’ya bundan sonraki öğrenim hayatında başarılar diledi.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN