Başöğretmen Anadolu Lisesi’nden büyük başarı

Başöğretmen Anadolu Lisesi’nden büyük başarı
Başöğretmen Anadolu Lisesi’nden  büyük başarı

Başöğretmen Anadolu Lisesi, 2014 yılında da üniversite yerleştirme sonuçlarındaki başarısını artırarak sürdürdü. 2014 ÖSYS verilerine göre 17 öğrenci Tıp, 1 öğrenci Diş Hekimliği, 15 öğrenci Hukuk, 11 öğrenci mühendislik ve mimarlık, 6 öğrenci sağlık bilimleri, 6 öğrenci de kamu yönetimi ile ilgili fakültelere yerleştiler.
Başöğretmen Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Karadağ, ÖSYM tarafından açıklanan 2014 ÖSYS verilerine göre Başöğretmen Anadolu Lisesi öğrencilerinin büyük başarı elde ettiğini söyledi.
Karadağ, "Öğrencisi, öğretmeni, yardımcı personeli ve idari kadrosuyla her anı değerlendirerek öğrencilerimizi yükseköğretime ve hayata en iyi şekilde hazırlamanın hassasiyeti içerisinde olduk. Bu zaman dilimi içerisinde ilave etütlerle, ev-veli ziyaretleriyle, sosyo-kültürel faaliyetlerle, projelerle gençlerimizi yükseköğretime ve hayata hazırladığımızı düşünüyorum. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.
17 ÖĞRENCİ TIP’A GİTTİ
2014 ÖSYS verilerine göre 17 öğrencinin Tıp, 15 öğrencinin Hukuk, 11 öğrencinin Mimarlık ve Mühendislik, 1 öğrencinin Diş, 6 öğrencinin Sağlık Bilimleri, 6 öğrencinin Kamu Yönetimi, 2 öğrencinin PDR-Psikoloji, 1 öğrencinin tercümanlık, 4 öğrencinin de öğretmenlikle ilgili fakültelere yerleştiğini ifade eden Mehmet Karadağ, okulun, tecrübeli, deneyimli, öğretmenlik mesleği ve akademik gelişimini takip eden güçlü bir eğitim kadrosuna sahip olduğunu vurguladı.
Eski adıyla Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi, yeni ismiyle Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi olan okulun Çorum genelinde en başarılı okullar içerisinde bulunduğunu kaydeden Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Karadağ, üniversite yerleştirmelerinde okulun Fen Lisesi ile yarışır halde olduğunu söyledi. Karadağ, "Yıllardır başarıya alışık bir okul kültürü ile mezun olan öğrencilerimiz, kendi istekleriyle en yüksek puanla öğrenci alan üniversiteleri tercih etmekte ve yüksek oranda bu üniversitelere yerleşmektedirler" şeklinde konuştu.
Çorum’da kaliteli bir eğitim kadrosuna sahip olan okulun çağın en modern teknik ve fiziki şartları ile öğrencileri geleceğe hazırladığını anlatan Başöğretmen Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Karadağ, zümre öğretmen odaları ve üniversitelerdeki kürsü modeli gibi ayrıcalıkların okullarında en iyi şekilde uygulandığını belirtti. Karadağ, Çorum’da yılın öğretmeni seçilen Erol Tonga ile TÜBİTAK’tan da çok sayıda başarının yine Başöğretmen Anadolu Lisesi’ne ait olduğunu hatırlattı.
Karadağ, Başöğretmen Anadolu Lisesi’nin gürültüden ve stresten uzak, eğitim ve öğretime en uygun mekânda, yılların tecrübe ve birikimi ile Çorum’da birçok özelliği bünyesinde bulunduran köklü bir eğitim kurumu olduğunu söyledi. Fiziki alt yapı sorunu olmayan ve öğrenmeyi destekleyen sağlıklı mekânları ile dikkat çeken okulun aynı zamanda yatılı pansiyon ve lojman gibi imkânları da eğitimin hizmetine sunduğunu dile getiren Mehmet Karadağ, ayrıca okulda laboratuvar, spor ve konferans salonları, sosyal etkinlik ve dinlenme bölümleri ile öğrencilerin rahatlıkla zaman geçirebileceği güzel bir bahçe bulunduğunu ifade etti.
Başöğretmen Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Karadağ, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen yeniden yapılanma çerçevesinde okul türlerinin azaltıldığını belirterek, Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi’nin 10.06.2014 tarihinden itibaren Başöğretmen Anadolu Lisesine dönüştüğünü bildirdi. Bu dönüşümle birlikte YGS ve LYS’de soru çıkmayan 10 saatlik öğretmenlik meslek bilgisi derslerinin de zorunlu olmaktan çıktığını ifade eden Mehmet Karadağ, yine de öğrencilerin tercih etmesi halinde bu dersleri alabileceğini kaydetti. Karadağ, açıklamasında şunları söyledi:
"Başöğretmen Anadolu Lisemizin 1. Sınıfına, bu sene TEOG sınavına göre 136 öğrenci alınacak. Ancak, Anadolu Liselerinin geçen yıllarda % kaçlık dilimde öğrenci kaydettikleri sistemde görüldüğü halde, bizim okula kayıt olmak isteyenler bu bilgiden bu yıl mahrum kaldılar. Geçen yıl, Çorum Anadolu Öğretmen Lisesine en son kayıt olan öğrencimiz, Türkiye genel başarı yüzdelik dilimde 4.98’lik dilimde, il başarı yüzdelik sıralamasında ise % 5.71’lik dilimde, 432,275 ortaöğretim yerleştirme puanıyla kayıt oldu. Veliler ve öğrenciler, Başöğretmen Anadolu Lisesine tercihlerini yaparken sistem üzerinde bunu görmeleri ve bilmeleri gerekir. Veliler-öğrenciler bu yılki tercihlerini yaparken mutlak surette bunu göz önünde bulundurmaları gerektiğini hatırlatıyoruz." Haber Servisi

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN