“Artık masa sıra değil teknoloji desteği istiyoruz”

“Artık masa sıra değil teknoloji desteği istiyoruz”
“Artık masa sıra değil  teknoloji desteği istiyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, nitelikli insan, yetişmiş insan gücü ihtiyacının en şiddetli bir şekilde hissedildiği bir zaman diliminde yaşandığını söyledi.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanacak olan “Kardeş Okul-Kardeş Kurum Projesi” tanıtım toplantısında konuşan Aytekin Girgin, ülkelerin yetişmiş insan gücü konusunda birbirleriyle rekabetlerinin artarak sürdüğünü ve gelişmiş ülkelerin diğer ülkelerin insan gücünü sömürdüğünü vurguladı.
Son birkaç yıldır bütçeden en önemli payın Millî Eğitim Bakanlığına ayrıldığına işaret eden Girgin, “Ayrıca ilimiz bütçesinin çok önemli bir kısmı yine Millî Eğitim hizmetlerine harcanmaktadır. Ancak gelişen toplum, ihtiyaçları, şehirleşme gibi unsurlar birlikte değerlendirildiğinde eğitime olan talep hiç azalmamakta tam tersi ihtiyaçlar çeşitlenerek artmaktadır. Bu bağlamda ihtiyaçlarımız daha önce okul, sıra, masa iken bugün eğitim teknolojisi, sosyal donatılar gibi ihtiyaçlar öne çıkmıştır.
Örnek olarak internet bağlantısı olmayan okulumuz kalmamıştır. Ama mevcut bilgisayarlarımızı yazılım ve donanım olarak yenilemede zorluklar yaşamaktayız. Yine fiziki donatım eksiği yoktur. Ama yeni eğitim teknolojilerinin değişim hızına ulaşmakta zorluklar yaşamaktayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruluşundan bugüne kadar Büyük Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesini geçmek için mücadelesini sürdürmektedir. Bu asla değişmeyecek bir görevdir. Bu bağlamda il yöneticileri olarak ilimizin bu yarışta var olabilmesi için ilimizin tüm imkanlarını rasyonel bir şekilde değerlendirmek durumundayız. Ancak; tüm maddi unsurlar bir araya getirilirse dahi en önemli faktörün "insan" olduğu asla değişmeyecek bir veridir.
Dolaysıyla çalışmalarımızın amacı bilimsel düşünen, sanatçı duyarlılığına sahip, hür düşünceli, problem çözme yeteneği gelişmiş insanları milletimizin yarınlarına hazırlamaktır” dedi.
Girgin konuşmasını şöyle tamamladı:
“İlimizin tüm kesimlerinin kamu, özel, mesleki kuruluşlar gerekse velilerimizin yoğun desteklerini alıyoruz. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Sayın Valimizin talimatları ile milletimizin özünde yer alan yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularını yeni bir bakış açısı ile ele almayı istedik.
Bu çalışmalarda, ilimizin ve ülkemizin geleceği olan gençlerimize ve çocuklarımıza destek elinizi her zaman olduğu gibi uzatacağınızı umuyoruz.
Kurumlarımızın kendi imkanlarını okullarımızla paylaşarak güzel hizmetlere vesile olacağına inanıyoruz. Bu destekler maddi olduğu kadar teknik bilgi, proje desteği, kültürel ve sosyal projeler de olabilecektir. Böylece eğitimi ve bu konudaki hassasiyetimizi toplumun tüm kesimleriyle paylaşmak, kurumlarımızın öğrenci, öğretmen ve velilerimiz tarafından tanınırlıklarını artırmayı hedefliyoruz.”

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN